خرید راهبند پارکینگی چه مراحلی دارد؟
خرید راهبند پارکینگی چه مراحلی دارد؟
ﻣﺘﻦ ﺗﻮﺳﻂ گروه ماداکتوگیت ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ۷ خرداد ۱۴۰۱

راهبند پارکینگی یا راهبند میله‌ای ممکن است با اسامی دیگری هم معرفی و شناخته شوند. مثل راهبند میله‌ای، راهبند بومدار، راهبند تلسکوپی، راهبند اتوماتیک، راهبند بازویی و ... این نوع راهبند یکی از شناخته‌شده‌ترین راهبندهایی است که بسیار پرکاربرد بوده و برای کنترل تردد می‌توان از آن برای همه مکان‌ها استفاده کرد.

ارزیابی ابتدایی شرایط، گام اول خرید راهبند پارکینگی

برای خرید راهبند پارکینگی باید در ابتدا ارزیابی دقیقی از شرایط و نیازهای مشتری انجام شود. این ارزیابی اولیه کمک می‌کند تا از صرف هزینه‌های غیرضروری جلوگیری شود و خرید راهبند نیازهای مشتری را در حد قابل قبولی پوشش دهد.

کاربرد امنیتی راهبند پارکینگی

ابتدا باید مشخص شود که راهبند چه وظیفه‌ای را بر عهده خواهد داشت. راهبندهای پارکینگی به دلیل ساختاری که دارند بیشتر برای ایجاد نظم در کنترل تردد خودروها به کار می‌روند و به تنهایی قابلیت کنترل دسترسی و ممانعت از ورود خودروها را ندارند. در صورتی که خودرویی قصد ورود غیرمجاز داشته باشد و به سرعت با بوم یا بازوی راهبند برخورد کند، آسیب چندانی به خودرو وارد نخواهد شد و ممانعت خاصی هم از ورود خودرو به عمل نمی‌آید. بنابراین در مکان‌های امنیتی باید از انواع گیت ضدتروریستی خودرویی استفاده کرد که توانایی متوقف کردن خودرو را داشته باشد.

شناسایی تجهیزات جانبی راهبند

از سوی دیگر برای کاهش هزینه‌ها بهتر است در همان ابتدای تصمیم‌گیری برای خرید راهبند میله‌ای (راهبند پارکینگی)، مشخص شود که راهبند باید تا چه حد مجهز باشد و به چه امکانات جانبی سخت ابزاری و نرم افزاری دیگری نیاز است تا نظارت و کنترل تردد به شکل مطلوب انجام شود. برای خرید راهبند پارکینگی باید به این نکته توجه داشت که خرید و تجهیز یکباره راهبند بسیار کم هزینه‌تر از خرید و نصب ابتدایی و بعد افزودن تدریجی تجهیزات جانبی است. 

توجه به میزان تردد خودروها در انتخاب راهبند

یکی دیگر از ملاک‌های انتخاب راهبند اتوماتیک مناسب، میزان تردد خودروهاست. برای مکان‌هایی که تردد آنها کم است لازم نیست راهبندی با موتور قوی که هزینه بیشتری هم دارد، خریداری شود و همچنین برعکس اگر برای مکان‌های پرتردد راهبند پارکینگی با موتور ضعیف خریداری شود، عملکرد راهبند به زودی دچار مشکل خواهد شد و هزینه‌های اضافی را تحمیل خواهد کرد.

مشاوره تخصصی، گام دوم خرید راهبند میله‌ای

پس از اینکه معیارهای اولیه در انتخاب راهبند مشخص شد، نوبت به مشاوره تخصصی می‌رسد. با برقراری تماس و انجام مشاوره با کارشناسان می‌توان انتخاب دقیق‌تری داشت. معمولا مشاوران و کارشناسان لیستی از پرسش‌هایی دارند که در انتخاب درست گیت خودرویی، کمک بیشتری خواهد کرد. همچنین محصولات مختلف اطلاعات و امکانات مختلفی دارند. بازدید از نمونه کارها و نمونه محصولات و مطالعه بیشتر بروشورها و سایت‌ها و انواع رسانه‌ها و دیگر مستندات معرفی محصول در این مرحله از کار قرار دارد. نهایتا هزینه خرید راهبند اتوماتیک برآورد شده و پیش فاکتور صادر می‌شود تا اطلاعات کامل و جامعی در اختیار مشتریان قرارگیرد. بر اساس این اطلاعات تصمیم‌گیری‌های نهایی برای خرید راهبند پارکینگی انجام می‌شود. کارشناسان و مشاوران شرکت دانش‌بنیان ماداکتو با مشاوره‌های تخصصی و سنجیدن تمام زوایا بهترین راهکارها را به خریداران محترم ارائه می‌کنند.    راهبندهای شرکت دانش بنیان ماداکتو انواع مختلفی دارند. تنوع این راهبندها در ابعاد طولی و شکل عملکردی کارا و بهینه خود، بهترین خدمات را مهیا می‌کنند. ممکن است در محلی که اقدام به خرید راهبند می‌کند دستگاه‌های حضور و غیاب یا کنترل دسترسی و نظارتی دیگری هم وجود داشته باشد. در مرحله مشاوره، انواع این سیستم‌ها مشخص می‌شوند و در صورت نیاز به ارتقا یا هماهنگ سازی با نرم افزارها و سخت افزارهای همراه راهبند پارکینگی، مراحل کارشناسی و عملیاتی آنها اجرا می‌شود تا کل سیستم بتواند به طور یکپارچه عمل کند. 

تصمیم‌گیری نهایی خرید، گام سوم خرید راهبند پارگینگ

پس از سنجیدن همه زوایا و انجام مشاوره به اشکال مختلف و بررسی‌های لازم، تصمیم‌گیری نهایی توسط خریدار انجام می‌شود. خریدار مجددا با کارشناسان فروش تماس گرفته و مشخصات مورد نظر خود برای راهبند را سفارش می‌دهد. فاکتور فروش راهبند اتوماتیک صادر شده و پس از دریافت هزینه، راهبند و تجهیزات مورد نظر به محل مشخص شده ارسال می‌شود.

نصب و راه اندازی، گام چهارم خرید راهبند پارگینگ

کارشناسان نصب به محل اعزام می‌شوند و مراحل حفر فنداسیون و نصب پایه و آزمایش عملکرد راهبند و نصب و راه اندازی تجهیزات جانبی انجام می‌شود. همچنین آموزش‌‌های لازم در مورد عملکردهای مختلف و عملیات هماهنگ‌سازی و یکپارچه‌سازی نرم افزارهای داخلی هم در همین مرحله به اجرا در می‌آید.  پس از این است که خرید انجام شده و راهبند اتوماتیک آماده کار است. در صورت بروز مشکل و یا نیاز به تغییر محل و اندازه راهبند می‌توان با کمک پشتیبانی و خدمات پس از فروش اصلاحات لازم را در راهبند پارکینگی انجام داد.

مزایا و ویژگی‌های راهبند پارکینگی شرکت ماداکتو

امکان تغییر در طول بوم راهبند میله‌ای

راهبندهای پارکینگی شرکت دانش بنیان ماداکتو دارای بوم یا بازوی تلسکوپی هستند. این بوم یا بازوها طول سه تا 6 متر را تحت پوشش قرار می‌دهند. ساختار بوم‌ها به شکلی است که می‌توان طول آنها را بدون نیاز به تعویض کلی اضافه یا کم کرد. به این شکل که اگر لازم باشد بوم بلندتر شود، به اندازه طول مورد نظر از بوم خریداری شده و به آن افزوده می‌شود و در صورتی که در خرید راهبند پارکینگی لازم باشد بوم کوتاه‌تر شود هم بخش اضافی آن جدا شده و کنار گذاشته می‌شود. 
موتور الکترومکانیک در راهبند
موتور راهبندهای پارکینگی شرکت ماداکتو از نوع الکترومکانیک هستند. این موتورها در هر دمایی درست کار می‌کنند و نیاز به نگهداری خاصی ندارند. ممکن است سیستم حرکت موتورها دستی یا هیدرولیک باشد. در سیستم دستی از هیچ موتوری استفاده نمی‌شود و برای باز کردن مسیر تردد باید یک اپراتور آن را جابجا کند. در راهبند اتوماتیک سیستم هیدرولیک در سیستم محرک راهبند از پمپ هیدرولیک و روغن استفاده می‌شود.
امکان تفکیک پروژه نصب در بخش فنداسیون در راستای صرفه جویی در هزینه
در مواردی که ممکن است خریداران محترم از راهبند دیگری استفاده کرده باشند یا تمایل داشته باشند برای کاهش هزینه‌ها بخشی از کارهای اولیه را خود انجام دهند، عملیات حفر و آماده سازی فنداسیون به عهده خود مشتری خواهد بود و البته شرکت ماداکتو راهنمایی‌ها و دستورالعمل‌های لازم برای حفر و فنداسیون صحیح را ارائه خواهد داد. 
امکان نصب در پارکینگ‌های با سقف کوتاه
ممکن است که خرید راهبند پارکینگی برای استفاده در محیط مسقف باشد یا باید در محلی نصب شود که محدودیت ارتفاع وجود دارد. شرکت ماداکتو برای این مشکل نوع بازوی خم شونده راهبند پارکینگی را ارائه می‌دهد. در این نوع راهبند میله‌ای تاشو ، بوم یا بازوی راهبند دو تکه است. این راهبند به شکلی عمل می‌کند که هنگام بالا رفتن تکه دوم راهبند خم شده و نهایتا موازی با سقف قرار می‌گیرد. از این راهبندها می‌توان برای مکان‌هایی با ارتفاع سقف دو تا سه متر استفاده کرد.  

امکان اتصال به تجهیزات جانبی مانند دوربین پلاک خوان

راهبند اتوماتیک تلسکوپی ماداکتو مجهز به ال ای دی هستند و به همین خاطر در تاریکی هم دیده می‌شوند. خرید راهبند پارکینگی می‌تواند برای افزایش کنترل امنیت و نظارت بر محل مورد نظر استفاده شود. این راهبندها مجهز به دوربین پلاک‌خوان، یا آنتن و ریدرهای RFID می‌شوند و با سامانه‌های مختلف کنترل تردد و کنترل دسترسی یکپارچه عمل می‌کنند. به این ترتیب از حجم عملیاتی که باید برای کنترل تردد انجام شود کاسته می‌شود و کاربر می‌تواند با خیال راحت بر انجام امور دیگر تمرکز کند.