راهکار ماداکتو در بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری

در بانک‌ها و موسسات بانکی و اعتباری بدلیل حساسیت ارائه خدمات و محافظت از دارایی های مشتریان، میزان اهمیت استفاده از گیت های کنترل تردد و سیستم های اکسس کنترل در نظام بانکی به شدت افزایش می‌یابد.

اهمیت گیت‌های کنترل تردد در نظام بانکی

در صورتی که ورودی اصلی ساختمان‌های مرکزی بانکها و موسسات مالی و اعتباری مجهز به گیت های کنترل تردد باشند، هر تردد ورود به ساختمان و خروج از ساختمان به صورت آنلاین و ایمنی و بدون دخالت نیروی انسانی در نرم افزار های مروبطه ثبت می‌شود. به طور مثال زمانیکه یک فرد (پرسنل، کارمند، مدیران میانی، پیمانکاران و حتی مدیران و روسای مجموعه) قصد تردد را داشته باشند، حین تردد به یک مانع (گذرگاهها) برخورد خواهند کرد که تنها در صورتی می‌توانند از این موانع تردد کنند که احراز هویت آنها صورت پذیرد. این احراز هویت‌ها با توجه به سیاست هر سازمان متفاوت است. بانک‌ها و موسسات مالی اعتبار از حساسیت زیادی برخوردار هستنند. بنابراین برای کنترل دقیق تردد افراد، مخصوصا میهمانان و ارباب رجوع، مناسب‌ترین گزینه انجام احزار هویت از طریق شناسایی تشخیص چهره است. به این صورت که تردد از گیت‌های کنترل پس از شناسایی تشخیص چهره افراد و پس از صدور مجوز از نرم افزار، باله گیت باز شده و امکان تردد برای افراد فراهم خواد شد. در موسسات و نظام بانکی مدل گیت‌های شیشه‌ای در ورودی‌های بانک نیز مناسب و شکیل هستند. برای کنترل تردد برخی از مکان‌ها و اتاق‌های ساختمان بانک مثل ورودی اتاق خزانه، ورودی اتاق سرور یا دیتا سنتر و ورودی محل صندوق امانات و … استفاده از گیت‌های تمام قد نیز توصیه می‌شود. جهت تردد اتومبیل و وسایل نقلیه در ساختمان‌های مرکزی و سرپرستی بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری، استفاده از راهبندهای دفنی و گیت‌های انتحاری مناسب خواهد بود. گیت‌های ضد انتحاری که اصطلاحاً (راهبندهای دفنی) از جمله تجهیزاتی است که برای حفظ امنیت درب‌های ورودی وسایل نقلیه در اماکن و ساختمان‌های بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری بسیار مناسب هستند.

سیستم مدیریت صندوق امانات در بانکها و موسسات اعتباری

محدود کردن دسترسی در این صندوق ها باعث خواهد شد که مشتریان با اطمینان و اسودگی خیال بیشتری کالای خود مانند پول نقد، طلا، داده ها، اسناد و … هستند را به صندوق بانکها تحویل دهند. تأمین امنیت دارایی های مشتریان برای یک بانک چالش برانگیز است. علاوه بر این، داشتن امنیت یک لایه نیز ممکن است به مسائلی مانند سرقت منجر شود. کنترل دسترسی یکپارچه و کامل صندوق بانک یک راه حل جامع و انعطاف پذیر است که برای برآورده ساختن الزامات موسسات بانکی و مالی طراحی شده است. این راهکار شرایطی را فراهم می‌کند که دسترسی کاربران تنها پس از دریافت مجموعه‌ای از تاییدیه ایجاد شود. در صورت دسترسی غیرمجاز یا نقض امنیتی، اطلاع رسانی پیامکی به صورت مستقیم به مقامات مربوطه ارسال می‌شود.

ﺧﻮاﺳﺘﻪ‌ﻫﺎی بانکداران

  • افزایش امنیت اموال.

  • مدیریت دقیق تردد افراد و مشتریان.

  • بهبود شاخص‌های بهره‌وری.

  • اقدامات سریع در موارد استثنایی.

  • ارائه گزارش‌های کامل از تردد افراد در صندوق بانک.

  • افزایش تعداد مشتریان.

  • افزایش درآمد بانک‌ها.

  • محدود کردن دسترسی‌ها به مناطق خاص.