راﻫﮑﺎرهای ماداکتو برای بیمارستان‌ها

محیط‌های بیمارستانی شرایط ویژه‌ای دارند، افراد مختلفی در آن رفت و آمد می‌کنند و نیازمند نظارت دقیق هستند. از محوطه پارکینگ گرفته تا کمدهای مخصوص دارو یا ابزار و تجهیزات، همگی علاوه بر اینکه باید تحت نظارت ویژه باشند، رعایت بهداشت و عدم آلودگی و انتقال آن هم از اهمیت زیادی برخوردار است. دو نوع ورودی در بیمارستان‌ها وجود دارد، برای خودروها و برای افراد. معمولا آمبولانس‌ و خودروی کارکنان اجازه ورود به محوطه پارکینگ بیمارستان را دارند و بیماران و مراجعه‌کنندگان چنین اجازه‌ای ندارند اما در شرایط خاص امکان ورود برای آنها مهیا می‌شود.

ورود خودرو

برای ورود به محوطه پارکینگ می‌توان از راهبند بازویی یا پارکینگی راهبند بازویی یا پارکینگی استفاده کرد. همچنین راهبند بولارد یا ستونی نیز راهبند مناسبی است. برای احراز هویت و صدور مجوز ورود این راهبندها هم می‌توان از دوربین پلاک‌خوان، آنتن بردبلند و ریدرهای احراز هویت مختلف هم استفاده کرد. همه راهبندها دکمه کنترلی دارند که می‌توان در موارد خاص مثل قطعی برق یا ورود و خروج اضطراری و برای افرادی که هویت آنها در سیستم تعریف نشده هم از آن استفاده کرد.

ورود بیماران و مراجعه کنندگان

برای ورود افراد به ساختمان بیمارستان به دلیل حساسیت بهداشتی باید از راهکار مناسب استفاده کرد. در ورودی عمومی از دوربین‌ها و ریدرهای تشخیص دمای بدن برای تفکیک بیماران با شرایط مختلف کارساز خواهد بود. به عنوان نمونه برای بیمارستان‌هایی که نباید افراد دارای عفونت یا تب وارد آن شوند این دستگاه کمک بزرگی به حفظ این شرایط می‌کند.

ورود کارکنان و پزشکان

جهت ورود کارکنان و پزشکان هم دستگاه‌های حضور و غیاب مختلف و گیت‌های ورودی متنوعی وجود دارد. گیت‌های بهداشتی یا هایژینک که دست و کفش و در برخی موارد کل بدن افراد را ضدعفونی می‌کند، برای ورود به بخش‌های مختلف بیمارستان و اتاق‌های خاص استفاده می‌شود. علاوه بر دستگاه‌های حضور و غیاب انواع قفل‌ها و دستگیره‌های الکترونیک می‌توانند تاثیر زیادی در ایجاد امنیت و حفظ بهداشت محیط داشته باشند.

وسایل و تجهیزات و داروها

تگ‌هایی که بر روی تجهیزات نصب می‌شود امکان رصد کردن آنها و گزارش گیری از وضعیتشان را ساده‌تر می‌کند. در جابجایی داروها و تجهیزات این روش از ایجاد اختلال و نقص در گزارش و انبار جلوگیری می‌کند. همچنین می‌توان به صورت آنلاین و لحظه‌ای مکان فیزیکی اقلامی که دارای تگ‌های شناسایی هستند را مشاهده کرد.

گشت و نگهبانی

دستگاه گشت و نگهبانی هم می‌تواند در کنار تجهیزات دیگر در ایجاد نظم و گزارش گیری از وضعیت سالن‌ها و مکان‌های خاص مورد استفاده قرارگیرد. زمانی که همه دستگاه‌ها یکپارچه سازی نرم افزاری شده باشند و هماهنگ با هم عمل کنند ایمنی و توانایی نظارت و مدیریت بیمارستان به بالاترین حد ممکن خود می‌رسد. می‌توان تمام دسترسی‌ها و ترددها را به راحتی کنترل و نظارت کرد و در هر لحظه تغییرات لازم را به عمل آورد.

خواسته‌های بیمارستان‌ها

  • سرعت و دقت عمل در احراز هویت و صدور مجوز تردد.

  • کنترل هوشمند دمای بدن همه افرادی که وارد محیط می‌شوند.

  • امکان گزارش گیری آنلاین و لحظه‌ای از وضعیت تردد و حضور و غیاب کارمندان.

  • جلوگیری از ایجاد صف برای ورود به بخش‌های مختلف.

  • جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز به مکان‌های خاص.

لزوم استفاده از تجهیزات هایژنیک در بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها :

حفظ سطح بالایی از بهداشت در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها برای جلوگیری از گسترش عفونت ها و اطمینان از رفاه بیماران، کارکنان و بازدیدکنندگان بسیار مهم است. در حالی که اقدامات مختلفی برای حفظ نظافت در مراکز بهداشتی درمانی انجام می شود، یکی از جنبه هایی که اغلب نادیده گرفته می شود، اهمیت سیستم های ورودی بهداشتی است. این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازد که چرا سیستم‌های ورودی بهداشتی در بیمارستان‌ها ضروری هستند و چگونه به کنترل کلی عفونت کمک می‌کنند. که در این راستا ماداکتو اقدام به طراحی و تولید و اجرای انواع گیتها و تجهیزات هایژنیک و ضد عفونی کننده نموده است که میتواند به این موراد کمک شایانی نماید.

بیمارستان‌ها مناطق پر رفت و آمدی هستند که روزانه افراد زیادی وارد و خارج می‌شوند. هر فردی خطر بالقوه حمل پاتوژن های مضر روی کفش یا لباس خود را به همراه دارد. سیستم های ورودی بهداشتی و گیتهای هایژنیک و ضدعفونی کننده ، مانند تشک های پیاده روی و ایستگاه های تمیز کردن کفش، به حداقل رساندن انتقال عوامل بیماری زا از خارج به محیط بیمارستان کمک می کنند. این سیستم ها به طور موثر خاک، رطوبت و آلاینده ها را در نقاط ورودی به دام می‌اندازند و خطر گسترش عفونت ها را در سراسر مرکز کاهش می دهند.

بیمارستان ها مناطق پر رفت و آمدی هستند که روزانه افراد زیادی وارد و خارج می شوند. هر فردی خطر بالقوه حمل پاتوژن های مضر روی کفش یا لباس خود را به همراه دارد. سیستم های ورودی بهداشتی و گیتهای هایژنیک و ضدعفونی کننده ، مانند تشک های پیاده روی و ایستگاه های تمیز کردن کفش، به حداقل رساندن انتقال عوامل بیماری زا از خارج به محیط بیمارستان کمک می کنند. این سیستم ها به طور موثر خاک، رطوبت و آلاینده ها را در نقاط ورودی به دام می اندازند و خطر گسترش عفونت ها را در سراسر مرکز کاهش می‌دهند.

بیمارستان ها مناطق پر رفت و آمدی هستند که روزانه افراد زیادی وارد و خارج می شوند. هر فردی خطر بالقوه حمل پاتوژن های مضر روی کفش یا لباس خود را به همراه دارد. سیستم های ورودی بهداشتی و گیتهای هایژنیک و ضدعفونی کننده ، مانند تشک های پیاده روی و ایستگاه های تمیز کردن کفش، به حداقل رساندن انتقال عوامل بیماری زا از خارج به محیط بیمارستان کمک می کنند. این سیستم ها به طور موثر خاک، رطوبت و آلاینده ها را در نقاط ورودی به دام می اندازند و خطر گسترش عفونت ها را در سراسر مرکز کاهش می دهند.

مراکز بهداشتی و درمانی مشمول مقررات سختگیرانه ای در خصوص کنترل عفونت و استانداردهای بهداشتی هستند که توسط مقامات بهداشتی محلی یا نهادهای اعتباربخشی تعیین شده است. اجرای سیستم های ورودی بهداشتی نشان دهنده تعهد به رعایت این استانداردها با پرداختن فعالانه به منابع احتمالی آلودگی در نقاط ورودی است. لذا استفاده از تجهیزات و گیتهای هایزنیک و ضدعفونی کننده دست و کف کفش میتواند بیمارستان ها و مرکاز بهداشتی را به این استانداردها نزدیک نماید.و به حفظ سلامت جامعه کمک نماید.

یک محیط تمیز و بهداشتی نه تنها برای کنترل عفونت ضروری است، بلکه به رضایت کلی بیمار و درک کیفیت مراقبت کمک می کند. بیمارستان‌هایی که بهداشت را از طریق اقدامات قابل مشاهده مانند سیستم‌های ورودی بهداشتی گیتهای هایژنیک و ضدعفونی کننده  در اولویت قرار می‌دهند، فضایی ایجاد می‌کنند که اعتماد به نفس را در بین بیماران، بازدیدکنندگان و کارکنان به طور یکسان القا می‌کند.

سیستم‌های ورودی بهداشتی و گیتهای هایزنیک و ضدعفونی کننده و دیسپنسرهای دست و کفش نقش مهمی در حفظ نظافت در بیمارستان‌ها ایفا می‌کنند و در عین حال خطر گسترش عفونت‌ها را در مراکز مراقبت‌های بهداشتی به حداقل می‌رسانند. این سیستم ها با کنترل انتقال پاتوژن، بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان، جلوگیری از حوادث ناشی از لغزش و سقوط، اطمینان از انطباق با استانداردهای نظارتی و افزایش درک بیمار، کمک قابل توجهی به تلاش های کلی کنترل عفونت در بیمارستان ها می کنند.اجرای سیستم های ورودی بهداشتی موثر باید به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از رویکرد جامع هر بیمارستان برای حفظ یک محیط امن برای همه ذینفعان در نظر گرفته شود.