راﻫﮑﺎر ماداکتو در صنعت مترو

مقامات حمل و نقل عمومی در شرکت‌های مترو و سایر سیستم‌های ریلی و اتوبوسی به طور فزاینده‌ای از گیت‌های کنترل تردد برای تنظیم دسترسی استفاده می‌کنند. لزوم خودکارسازی فرآیند حفاظت و پرداخت در سیستم حمل‌ونقل، بر اهمیت سیستم‌های کنترل تردد برای دسترسی به ایستگاه‌ها و قطارها افزوده است. افزایش آگاهی امنیتی دلیلی قوی برای نصب گیت‌های بلیت، گیت‌های اهرمی و سایر موانع کنترل دسترسی در ایستگاه‌های مترو و سیستم حمل‌ و نقل است و ممانعت از دسترسی غیرمجاز را تسهیل می‌کند. از سوی دیگر محبوبیت گیت‌های کنترل تردد مترویی به دلایل دیگر افزایش یافته است. دلیل اصلی نصب گیت‌های مترویی، دریافت بلیط و کنترل درآمد است. به عبارت دیگر با استفاده از این گیت‌ها، از دسترسی افرادی که بلیط معتبر ندارند به مجموعه‌های حمل‌ونقل مترویی جلوگیری می‌شود. سکوهای حمل و نقل عمومی در ایستگاه‌های مترو به دلیل ترافیک زیاد، افراد به امنیت و نگهداری سطح بالایی احتیاج دارند. محصولات ماداکتو بالاترین سطح امنیتی را در خطوط مترو ارائه می‌دهند و بطور خودکار حجم بالایی از رفت‌وآمد را مدیریت می‌کنند. گیت‌های کنترل تردد ماداکتو در جهت جمع آوری کرایه یا به اصطلاح AFC (بسته‌های کنترل شده دسترسی خودکار) در ایستگاه‌های مترو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نیازمندی‌های خاص صنعت مترو در زمینه گیت‌های کنترل تردد

صنعت مترو جزو خدمات پرکاربرد شهری است که روزانه تعداد زیادی از شهروندان از آن استفاده می‌کنند. به دلیل حجم بالای تردد از این گیت‌ها، کیفیت فنی این محصولات باید از استاندارد بالایی برخوردار باشد. از سوی دیگر تعمیر، نگهداری و خدمات پشتیبانی مورد انتظار شرکت‌های مترو از تولیدکنندگان گیت‌های کنترل تردد همیشه در سطح بالایی قرار دارد. از سوی دیگر به دلیل طیف وسیع کاربران مترو، پوشش به نیازهای خاص افراد مختلف مانند معلولین، افراد سالمند و کودکان در طراحی گیت‌های کنترل تردد مترویی دغدغه مهمی در تحقق حقوق شهروندی آحاد مختلف جامعه را مطرح می‌کند. سیستم‌های هوشمند پرداخت، کارت خوان‌های الکترونیک، سیستم‌های بارکدخوان، پرداخت موبایلی با سیستم NFC و انواع دیگر فناوری‌های پرداخت خودکار، مواردی هستند که پوشش دادن آنها در طراحی گیت‌های مترویی می‌تواند رضایت مسافران را ایجاد کند.

مزایای استفاده از گیت های کنترل تردد در حمل و نقل ریلی

مزایای گیت‌های بلیط به طور فزاینده‌ای در خطوط راه آهن اصلی و همچنین مترو شناخته می‌شود. زمانی که چند سال پیش آزمایش‌هایی با گیت‌های بلیط در ایستگاه‌های جنوب لندن انجام شد، درآمد شرکت مترو افزایش یافت. پون تا قبل از آن سطوح فرار از پرداخت کرایه بسیار بالا بود. این امر اپراتورهای خصوصی قطار بریتانیا را متقاعد کرد که گیت‌های بلیط ارزش نصب را دارند و اکنون اکثر سیستم‌های حومه در بریتانیا دارای گیت هستند. برخی دیگر از مزیت‌های گیت‌های کنترل تردد نفری مترویی به شرح زیر هستند:

 • تسهیل عملیات پرداخت هزینه تردد مسافران
 • ایجاد نظم در تردد مسافران در خطوط شلوغ
 • کمک به ارتقای استانداردهای امنیتی و حفاظت فیزیکی
 • گزارش گیری دقیق از حجم تردد و درآمدهای خطوط مختلف
 • خودکارسازی فرآیند ورود و خروج مسافران
 • کاهش نیاز به استفاده از نیروی انسانی در ایستگاه‌ها

ﺧﻮاﺳﺘﻪﻫﺎی ﺻﻨﻌﺖ مترو

 • عملکرد بهینه و کیفیت بالا و عملکرد بهینه محصول.

 • سرعت بالا در باز و بسته شدن در خطوط پر ازدحام.

 • خدمات تعمیر و پشتیبانی مناسب و در دسترس.

 • زیبایی و طرافت در طراحی گیت‌ها.

 • قدرت انطباق بالا با انواع سیستم‌های پرداخت.

 • امنیت بالا و حفظ سلامت مسافران در زمان تردد.