راهکارهای ماداکتو برای مراکز نظامی

مراکز نظامی از مکان‌های امنیتی خاص هر کشوری به شمار می‌روند که علاوه بر محافظت از کشور، مسئولیت زیادی در قبال حفظ و نگهداری از اسرار درونی خود را دارند. از همین روی ممکن است هدف حملات تروریستی باشند و افراد غیرمجازی قصد ورود به این مراکز را داشته باشند. علاوه بر تمهیدات امنیتی نرم‌افزاری برای حفظ حریم و موقعیت این مکان، حفاظت فیزیکی هم نقش مهمی را بر عهده دارد. معمولا تنها راه ورود زمینی به این مراکز از طریق درهایی است که باید از آن به شدت مراقبت شود. بیشتر حملات زمینی به این مراکز از طریق خودروهای سنگین صورت می‌گیرد که قصد دارند با اعمال فشار وارد این محوطه‌ها شوند و حملات تروریستی به شمار می‌روند.

راهبندهای ماداکتو برای تامین امنیت مراکز نظامی

برای جلوگیری از ورود غیرقانونی خودروها به این مراکز، انواع راهبندها به کمک نظامیان می‌آیند. بسته به میزان امنیت و سرعت عمل از راهبندهای مختلفی استفاده می‌شود. انواع راهبندها برای تامین امنیت مراکز نظامی به کار می‌روند. ممکن است از راهبند پارکینگی برای اولین مراحل بررسی ورود خودروها و در ابتدای مسیر این مراکز استفاده شود اما در مراحل بعدی از راهبندهای مستحکم‌تری باید استفاده کرد. راهبند تایرکیلر یا بولارد یا ضدتروریستی از موثرترین راهبندها هستند که می‌توانند انواع تجهیزات جانبی را برای عملکرد موثر و بهینه داشته باشند. راهبندهای ضدتروریستی معمولا از نوع راهبند کف‌خواب هستند و در هنگام فعال شدن از زیر زمین بیرون می‌آیند و مسیر را به شکلی سد می‌کنند که ادامه حرکت خودروی مهاجم غیرممکن باشد. راهبندهای ستونی هم به همین شکل عمل می‌کنند و باعث می‌شوند که خودروی مهاجم دچار آسیب جدی شود و هم مسیر آن منحرف شده و هم قابلیت ادامه راه را نداشته باشد. راهبندهای تایرکیلر با توجه به سرعت و شدت عملی که دارند به همین شکل عمل می‌کنند و خودروی مهاجم را از مسیر منحرف می‌کنند. تجهیزات جانبی مثل لوپ دیتکتور، چراغ راهنما و آنتن‌های بردبلند هم می‌توانند در تسهیل عملکرد این راهبندها موثر واقع شوند.

گیت‌های نفررو و یکپارچه سازی نرم افزارهای داخلی

برای ورود افراد هم می‌توان از گیت‌ها و دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل دسترسی استفاده کرد تا همه ورودها کاملا کنترل شده و دسترسی ها قابل تنظیم باشند. گیت‌های ورودی نفر رو انواع مختلفی دارند که گیت‌های تمام قد از مقاوم‌ترین نوع آنها در برابر فشار و هجوم افراد هستند. زمانی که از سیستم جامع کنترل دسترسی برای کنترل و نظارت بر این اماکن استفاده شود، هم امکان خطای انسانی کمتر می‌شود و هم کنترل حضور و دسترسی افراد یکبار تعریف شده و همیشه به شکل خودکار قابل انجام است. از مزیت‌های استفاده از این امکانات گرفتن گزارش لحظه‌ای و پیگیری دسترسی افراد در مقاطع زمانی است.

ﺧﻮاﺳﺘﻪ‌ﻫﺎی مراکز نظامی

  • ورود و خروج افراد و ابزار کاملا قابل پیگیری و دقیق باشد.

  • تمامی تجهیزات امنیتی هماهنگ و یکپارچه عمل کنند.

  • امکان نظارت لحظه‌ای وجود داشته باشد.

  • راهبندها در برابر حملات تروریستی کاملا مقاوم باشند.

  • راهبندها قابلیت کنترل خودکار و دستی داشته باشند.

  • امنیت افراد و تجهیزات داخل محوطه نظامی به بهترین شکل تامین شود.