راهکار ماداکتو برای فرودگاه‌ها

شرکت ماداکتو در زمینه کنترل تردد فرودگاه ها راهکارهای نرم افزاری و سخت افزاری موثری را در بخش‌های مختلف ارائه می‌کند. ماداکتو برای حفظ امنیت و حراست و نیز تسریع فرآیندهای کنترل تردد در فرودگاه‌ها جدیدتر فناوری‌های موجود در زمینه گیت‌های کنترل تردد نفری و خودرویی و نیز اتوماسیون تردد را بکار گرفته است. سکوهای حمل و نقل عمومی به دلیل ترافیک زیاد افراد به امنیت و نگهداری سطح بالایی احتیاج دارند. راهکار ماداکتو برای فرودگاه‌ها بالاترین سطح امنیتی را ارائه می‌دهد. محصولات ماداکتو امکانی را فراهم می‌کنند که بطور خودکار حجم بالایی از تردد مردم در فرودگاه‌ها مدیریت شود.

فناوری‌های جدید تردد در فرودگاه‌های مدرن

حمل‌ونقل به عنوان یک حرکت خاص، تجارت بین مردم را امکان‌پذیر می‌کند که برای توسعه تمدن‌ها ضروری است. حمل‌ و نقل نقش مهمی در رشد اقتصاد جهانی دارد. برنامه‌ریزی مناسب حمل‌و‌نقل در فرودگاه‌های مدرن برای جلوگیری از ایجاد ترافیک و تسهیل فرآیندهای تردد افراد و انتقال کالا‌ها ضروری است. با استفاده از فناوری‌های جدید تردد در فرودگاه‌های مدرن، زیرساخت‌های حمل‌ونقل بر مبنای سیستم‌های مکانیزه کنترلی بنا می‌شوند. این سیستم‌های جدید تردد، به کارکنان فرودگاه‌ها کمک می‌کند در کمترین زمان ممکن، عملیات کنترل تردد را به انجام برسانند. تسهیل و تسریع فرآیند تردد، تجربه بهتری برای مسافران رقم می زند. همچنین باعث می‌شود عملیات حفاظت و حراست با دقت بسیار بالاتری انجام شود و کمترین خطای ممکن را داشته باشد.

نیازمندی مراکز فرودگاهی در حوزه کنترل تردد

تا قبل از مکانیزه شدن فرآیندهای کنترل تردد، در بخش کنترل تردد پروازهای بین‌المللی در مراکز فرودگاهی، مسافران می‌بایست گذرنامه و سایر مدارك خود را به یك نماینده برای سوار شدن در پرواز ارائه می‌دادند. اما تقریباً ۱۰۰ درصد مسافرانی که تصمیم به استفاده از فناوری بیومتریک می‌گیرند، از این سیستم رضایت کامل دارند. این سیستم به مسافران امکان می‌دهد تا در حال خروج از کشور با گرفتن عکس خود در گیت‌های کنترل تردد، که عبور از آن برابر سوابق CBP است، پروازهای بین المللی را انجام دهند. مسافران به سادگی به دوربین نگاه می‌کنند و در عرض چند ثانیه اجازه عبور آنها از گیت صادر می‌شود. بعد از عبور از گیت آنها می‌توانند سوار هواپیما شوند و پرواز برایشان آسان، سریع و از همه مهم‌تر، ایمن‌تر می‌شود. با نصب خدمات EGate، مسافران قادر به صرفه‌جویی در وقت خواهند بود و می‌توانند از صف طولانی در پیشخوان‌های گذرنامه جلوگیری کنند. روند ورود به سیستم تنها از طریق این سرویس ۱۶ ثانیه طول می‌کشد. مسافران به محض ورود به فرودگاه و محل کنترل پاسپورت، تنها چند ثانیه زمان را برای زدن مهر ورود یا خروج صرف می‌کنند. براین اساس، سیستم کنترل جدید قادر خواهد بود از زمان خرید بلیط هواپیما تا حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز اطلاعات امنیتی مسافر را پردازش کند. همچنین کسانی که لحظه آخر بلیط هواپیما را خریداری می‌کنند تا یک ساعت قبل از پرواز، کنترل مدارک سفر آنان بطور خودکار در این سیستم انجام می‌شود. این فناوری نه تنها به مسافران كمك می‌كند كه مراحل مختلف عبور از گیت‌های فرودگاه را سریعتر طی كنند، بلکه با كاهش طول صف و بهبود تجربه حضور در فرودگاه، كارآیی فرودگاه را افزایش می‌دهد. گیت‌های کنترل تردد و سیستم‌های بیومتریک در حال حاضر در شلوغ‌ترین فرودگاه های مسافری جهان پیاده‌سازی شده و در حال استفاده است.

کاربردهای گیت‌های حفاظتی در حراست از فرودگاه‌ها و تاسیسات هوایی

حراست از فرودگاه‌ها و تاسیسات هوایی به دلیل حساسیت امنیتی که دارند، از وظایف مهم و دغدغه‌های اصلی مدیران در مجتمع‌های فرودگاهی است. از آنجاییکه تردد در فرودگاه در ساعت‌های مختلف شبانه‌ روز اتفاق می‌افند و ترافیک تردد در آنها بالاست، استفاده از ابزارهای مدرن و مکانیزه کنترل تردد و حراست اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. گیت‌های کنترل تردد در انواع مختلف نفری و خودرویی نقش کلیدی در تامین امنیت و حفاظت فیزیکی فرودگاه‌ها دارند. تجهیزات مدرن این گیت‌ها ضمن برخورداری از امکانات کنترل خودکار تردد برای تسهیل عملیات حراست در برابر حملات تروریستی کاربرد مفید و موثری دارند.

کاربردهای گیت‌های حفاظتی در حراست از فرودگاه‌ها و تاسیسات هوایی

حراست از فرودگاه‌ها و تاسیسات هوایی به دلیل حساسیت امنیتی که دارند، از وظایف مهم و دغدغه‌های اصلی مدیران در مجتمع‌های فرودگاهی است. از آنجاییکه تردد در فرودگاه در ساعت‌های مختلف شبانه‌روز اتفاق می‌افند و ترافیک تردد در آنها بالاست، استفاده از ابزارهای مدرن و مکانیزه کنترل تردد و حراست اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. گیت‌های کنترل تردد در انواع مختلف نفری و خودرویی نقش کلیدی در تامین امنیت و حفاظت فیزیکی فرودگاه‌ها دارند. تجهیزات مدرن این گیت‌ها ضمن برخورداری از امکانات کنترل خودکار تردد برای تسهیل عملیات حراست در برابر حملات تروریستی کاربرد مفید و موثری دارند.

مزیت محصولات ماداکتو در حوزه امنیت فرودگاه‌ها

با استفاده از گیت کنترل تردد ماداکتو و راهبندهای کف‌خواب و راهبندهای تولیدی این شرکت، جلوگیری از ورود غیرمجاز خودروها و حملات تروریستی به داخل محوطه فرودگاه به شکل موثرتری انجام می‌شود. راهبندهای ماداکتو در مکان‌هایی با سطح امنیت فوق‌العاده بالا مانند مجتمع‌های نظامی مورد استفاده قرار گرفته و عملکرد شاخصی از خود نشان داده‌اند. توانایی کنترل ورود غیرمجاز خودرو با سرعت ۱۰۰km/h و با وزن ۱۰ تا ۱۵ تن از طریق راهبندهای ماداکتو امکانپذیر است. راهبندهای کف‌خواب در زیر زمین دفن می‌شوند و به صورت بازشو می‌توانند تا ارتفاع ۷۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر بالا بیایند. در این راهبندها از سیستم هیدرولیک استفاده می‌شود که موجب می‌شود، باز شدن حداکثر تا ۳ ثانیه و بسته شدن تا ۵ ثانیه انجام شود.

مشتریان ماداکتو در راهکار فرودگاهی

شرکت دانش‌بنیان ماداکتو در طول فعالیت خود به عنوان ارائه‌دهنده خدمات و محصولات کنترل تردد و اتوماسیون حراست و نرم‌افزارهای حضور و غیاب، افتخار همکاری با بسیاری از فرودگاه‌ها و مجتمع‌های هوایی در سراسر کشور را داشته است. برخی از مشتریان فرودگاهی ماداکتو عبارتند از:

 • برج مراقبت فرودگاه مهرآباد
 • فرودگاه عسلویه
 • فرودگاه بلند پرواز خاور
 • صنایع هواپیماسازی هسا
 • شرکت هواپیمایی زاگرس
 • سازمان هواپیمایی کشوری

ﺧﻮاﺳﺘﻪ‌ﻫﺎی فرودگاه‌ها

 • تسهیل فرآیند کنترل تردد مسافران.

 • سرعت بخشی به تردد مسافران در گیت‌های متعدد.

 • افزایش دقت در فرآیندهای کنترل گذرنامه.

 • حراست و حفاظت فیزیکی محوطه فرودگاهی.

 • افزایش امنیت فرودگاه در برابر حملات تروریستی.

 • مکانیزه شدن فرآیندهای کنترلی و کاهش خطای انسانی.