راهکارهای ماداکتو برای مدیریت مراکز خرید

مراکز خرید از پر رفت و آمدترین مکان‌ها هستند. تعداد زیادی از افراد هر روز از این مراکز بازدید می‌کنند. می‌توان از راهکارهای مختلفی برای افرادی که در مراکز مشغول به کار هستند یا برای بازدید و خرید آمده‌اند استفاده کرد. حتی می‌توان از هیچ راهکاری برای این مراکز استفاده نکرد اما نگرانی و احتمال وقوع مشکلاتی مثل ورود غیرمجاز افراد و هر اتفاق غیرمنتظره‌ای که با کمک راهکارهای مختلف قابل پیشگیری هستند را داشت.

راهبندها و کنترل تردد خودروها به مراکز خرید

مراکز خرید بزرگ معمولا چند ورودی مختلف دارند که خودروها یا افراد وارد آن می‌شوند. مدیریت پارکینگ این مراکز کار سخت و پیچیده‌ایست چون جاهای پارک خالی و پر هر لحظه در حال تغییر وضعیت است. اگر برای کارکنان داخل مرکز خرید پارکینگ اختصاصی ثابت در نظر گرفته نشود این مسئله تبدیل به یک معضل خواهد شد. دو نوع راهبند برای این مکان‌ها توصیه می‌شود: راهبند پارکینگی بازویی و راهبند بولارد . شرایط استفاده از راهبند پارکینگی ساده‌تر و کم هزینه‌تر است و به راحتی می‌تواند بدون نیاز به حضور نگهبان یا اپراتور عمل کند. راهبند پارکینگی بازویی برای پارکینگ‌هایی که محدودیت ارتفاع دارند هم به خوبی قابل استفاده است چون به جای بازوی یک تکه از بازوی تاشو دوتکه در آن استفاده می‌شود. راهبندهای پارکینگی بازویی انواع خودکار و نیمه خودکار و دستی دارند و در نظم بخشی و کنترل تردد پارکینگ‌ها تاثیر زیادی دارند. راهبند دیگر، بولارد است که برای پارکینگ‌های طبقاتی کاربرد ندارد چون نیاز به حفاری عمیقتری نسبت به راهبند بازویی برای فنداسیون دارد. می‌توان برای پارکینگ‌هایی که طبقه‌ای زیر آنها نیست از این راهبند استفاد کرد اما نسبت به راهبند پارکینگی هزینه بیشتری دارد. به این ترتیب برای ورود به پارکینگ و یا استفاده از محل پارک اختصاصی می‌توان کنترل و نظارت کامل داشت. همچنین ظرفیت خالی و وضعیت کلی پارکینگ‌ها همیشه قابل بررسی است.

گیت‌های ورودی نفررو

مراکز خرید پیشرفته و به‌روز برای ورود افراد معمولا دو نوع ورودی را در نظر می‌گیرند. ورود کارکنان از گیت‌های خاصی که به دستگاه حضور و غیاب اتصال دارد، بهترین راهکار است. چون تردد کارکنان به درستی در سیستم ثبت شده و گزارش گیری به راحتی و سرعت انجام می‌شود. برای ورود بازدیدکنندگان از مراکز خرید هم می‌توان از انواع گیت نفررو استفاده کرد. گیت فلزیاب از جمله راهکارهایی است که جهت جلوگیری از ورود ابزار و تجهیزات غیرمجاز در مراکز خرید از آن استفاده می‌کنند.

قفل و دستگیره الکترونیک

برای درهای ورودی واحد‌های داخلی مراکز خرید هم می‌توان از قفل‌های الکترونیک و دستگیره‌های هوشمند استفاده کرد. برای اتاق‌ها و قسمت‌هایی مثل آسانسور بار و … می‌توان از انواع دستگاه‌های ریدر و سطوح مختلف کنترل دسترسی استفاده کرد تا با مشکلی مواجه نشد.

گشت و نگهبانی

برای شب‌ها و ساعات غیرکاری مراکز خرید،ابزار گشت و نگهبانی وجود دارد. نگهبان باید حتما در ساعاتی خاص به مکان هایی که برای دستگاه تعریف می شود سر بزند و گزارش عملکرد خود را در دستگاه ثبت کند.

RFID

فناوری RFID قادر به ردیابی افراد و کالاها بدون دخالت دست است. اگر وسایل و افراد برچسب‌های مخصوص داشته باشند می‌توان به کمک ریدهایی که در محل‌های مختلف نصب می‌شود آنها را ردیابی کرد.

راهکارهای نرم افزاری ماداکتو برای مراکز خرید

زمانی که همه سخت ابزارها و برنامه‌های نرم افزاری یکپارچه سازی شوند و هماهنگ با یکدیگر عمل کنند علاوه بر اطمینان خاطر، انجام امور نظارتی و کنترلی با سهولت بیشتری خواهد بود.

خواسته‌های مراکز تجاری

  • نظارت دائمی، آنلاین و نامحسوس بر تردد و دسترسی افراد.

  • برقراری نظم و امنیت کامل در محیط مراکز تجاری.

  • زیبایی و به‌روز بودن تجهیزات مورد استفاده.

  • نظارت دائمی و آنلاین بر پارکینگ.